Wiele osób zastanawia się nad ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Chcą spróbować czegoś nowego, na świeżym powietrzu, z dala od cywilizacji. Wyciszyć się, nabyć nowe umiejętności, uwierzyć w siebie, odpocząć. Jednak często spotykają się z problemami, takimi jak brak wiedzy czy sprzętu. Dlatego proponujemy udział w naszym szkoleniu, na którym dowiecie się, co Wam się przyda i jak z tego korzystać. Zapewniamy całe potrzebne wyposażenie, do tego opiekę doświadczonych instruktorów.  Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, więc nie należy martwić się o swój stan wiedzy. Każde zagadnienie będzie omówione i przećwiczone w terenie.

Czy chcieliście kiedyś wyrwać się z miasta i spędzić weekend w dziczy? Czy macie ochotę na przeżycie nowej przygody? Czy chcecie dowiedzieć się jak radzić sobie w ewentualnych sytuacjach kryzysowych?

Więc zapraszamy na nasze szkolenie!

Dla kogo dedykujemy szkolenie survivalowe

Te zajęcia są kierowane do osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w szeroko pojętym outdoorze.  Zajęcia prowadzone są w naszej bazie szkoleniowej, zlokalizowanej niedaleko Oleśnicy. Na miejscu zapewniamy bezpieczny parking na prywatnym terenie. Postaramy się pomóc w dotarciu na miejsce osobom niezmotoryzowanym. Poznamy od podstaw reguły i zasady, które pomogą nam w sytuacjach kryzysowych oraz w turystyce niekonwencjonalnej.  W programie między innymi:

 • Podstawowe informacje na temat planowania wyprawy
 • Omówienie zagrożeń występujących w naszej strefie klimatycznej
 • Podstawowy sprzęt survivalowy i outdoorowy.
 • Zasady dobierania bezpiecznego miejsca na obozowanie
 • Praca z nożem. Dobór narzędzia, zasady bezpieczeństwa, porównanie różnych typów noży
 • Rozpalanie ognia. Rodzaje ognisk, metody rozpalania różnymi narzędziami
 • Przyrządzanie posiłków w terenie
 • Podstawy nawigacji. Praca z kompasem, mapą, protraktorem. Rozpoznawanie stron świata bez pomocy przyrządów
 • Psychologia survivalu.
 • Filtrowanie i uzdatnianie wody
 • Rośliny jadalne w naszej strefie klimatycznej. Występowanie, charakterystyka i zastosowanie. Pokaz na żywych przykładach
 • Podstawy obozowania i bytowania. Budowa schronienia survivalowego

W cenę kursu wliczone jest także pożywienie. Bazujemy na wojskowych racjach żywieniowych, oraz posiłku z naszej „kuchni włóczykija”. W naszych zestawach przygotowanych dla kursantów znajdziecie wszystko, co potrzebne do bytowania. W mailu zgłoszeniowym zapytamy o to czy brać dla Ciebie karimatę czy naczynie do jedzenia. Rzeczy do zabrania przez kursantów:

 • Ubranie dostosowane do aktualnie panujących warunków klimatycznych(z możliwością ubrudzenia)
 • Wygodne buty
 • Latarka, najlepiej czołówka
 • Rękawiczki robocze. Zmniejszą ryzyko urazu podczas podstawowych prac obozowych
 • Śpiwór lub koc do spania. Ze względów higienicznych nie dodaliśmy go do wyposażenia

Jeśli posiadasz swoje wyposażenie survivalowe możesz również zabrać je ze sobą. Będziesz miał okazję do przetestowania go, a także porównania z innymi tego typu przedmiotami.

Nasza baza szkoleniowa zlokalizowana jest w Lesieńcu, niedaleko Oleśnicy. Łatwy dojazd zapewnia bliskość drogi S8. Z Wrocławskiego rynku to tylko około 40 minut jazdy samochodem. Parking dla uczestników znajduje się przy agroturystyce Lesieniec. Osobom niezmotoryzowanym możemy pomóc z transportem, należy o tym nas wcześniej poinformować. Teren, w którym odbywa się szkolenie to ponad 120 hektarów lasów, łąk i stawów. Znajdujemy tam bardzo zróżnicowany ekosystem, co bezpośrednio przekłada się na mnogość występowania interesującej nas roślinności. Mamy również odpowiednie warunki terenowe do pokazania różnych wariantów obozowania i technik bushcraftowych. O pięknych widokach i mnogości zwierzyny nie wspominając.

Szkolenia przeprowadzamy w małych grupach, 6 do 12 osób. Aby zapisać się na kurs należy zarezerwować miejsce na biuro@viva-la-survival.pl

Kurs trwa od 24 do 30 godzin, zależnie od potrzeb kursantów. Pisząc pod ten adres można również uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące samego kursu, jak i rozwiać wszelakie wątpliwości. Nasze szkolenie jest dedykowane dla wszystkich osób pełnoletnich, niezależnie od ich płci i umiejętności. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest obecność opiekuna. Cena kursu dla jednej osoby wraz z wyżywieniem to 249 złotych. W przypadku opiekuna dla osoby niepełnoletniej cena wynosi 99 zł. Mamy też pakiet dla grup, za zgłoszenie obejmujące minimum pięć osób cena spada do 199 złotych za osobę.

Przykładowe zdjęcia z takiego szkolenia możecie zobaczyć w naszej Galerii