Działania nieregularne i patrolowe, podchodzenie celu, maskowanie, elementy działań głębokiego zwiadu i lekkiej piechoty. To tylko wybrane aspekty, które w wielkim skrócie opisują nasze szkolenie „Wilczy Zwiad”. W istocie jest to bardzo rozbudowane szkolenie z zakresu taktyki zielonej, które obejmuje również zagadnienia operowania oddziału podczas działań w nieprzyjaznym terenie: obozowanie, żywienie, podchodzenie celu, postępowanie w sytuacji ekstremalnej oraz taktykę.

Zajęcia obejmują część teoretyczną i praktyczną, które poprzedzają ćwiczenia fabularne. Uczymy się również na temat charakterystyki i doboru sprzętu i wyposażenia, zgodnie z rodzajem wykonywanego zadania. Do tego dochodzi praca z mapą i kompasem, nawigacja z wykorzystaniem współrzędnych UTM, wyznaczanie „Bullseye”, omówienie łączności, budowa punktu obserwacyjnego, maskowanie według zasad „KOPU” czy ćwiczenia snajperskie na spostrzegawczość.

Szkolenie prowadzi były instruktor z JW Formoza, weteran misji na Bliskim Wschodzie. Resztę kadry instruktorskiej dobiera sam, adekwatnie do aktualnego tematu na danym szkoleniu.

„Wilczy Zwiad” adresowany jest do grup paramilitarnych, ekip ASG, drużyn strzeleckich czy pasjonatów z zakresu wojskowości. Kurs odbywa się w naszym ośrodku szkoleniowym w Lesieńcu, niedaleko Oleśnicy. Łatwy dojazd zapewnia bliskość drogi S8. Z Wrocławskiego rynku to tylko około 40 minut jazdy samochodem. Parking dla uczestników znajduje się przy agroturystyce Lesieniec. Osobom niezmotoryzowanym możemy pomóc z transportem, należy o tym nas wcześniej poinformować. Teren, w którym odbywa się szkolenie to ponad 120 hektarów lasów, łąk i stawów. 

Kurs odbywa się około dwa razy w roku, podczas wybranego weekendu. Trwa około 30-38 godzin. O terminach będziemy informować w aktualnościach. Cena 299 zł

 

Zdjęcia z poprzednich kursów znajdziecie w naszej Galerii